30 października

Księga Arona


     Jakiś czas temu, na portalu Lubimy Czytać pojawił się konkurs, a właściwie ogłoszenie o możliwości zrecenzowania "Księgi Arona". Wystarczyło napisać do wydawnictwa, przedstawić się, wysłać linki do bloga itp. i czekać na odpowiedź. A ponieważ udało mi się wtedy otrzymać pozytywną odpowiedź i później niedługo przyjechał do mnie egzemplarz, to dziś dzielę się z Wami moimi wrażeniami.


     Autora wcześniej nie znałam, a powieści historyczne w moje ręce trafiają raczej rzadko. Nie do końca jest to mój gatunek, ale czasami naprawdę lubię się zagłębić w czasu drugiej wojny światowej.
Ale przejdźmy do rzeczy.

     Jeśli chodzi o szczegóły na temat tej powieści, to:
Autorem jest Jim Shepard. Jest to amerykański pisarz, więc byłam ciekawa jego podejścia do wojny i poglądów, które spodziewałam się w książce znaleźć. I tutaj nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Facet stanął na wysokości zadania.

Tytuł: "Księga Arona". Tak po prawdzie, nie mówi za wiele. Dopiero z opisu można się dowiedzieć, że to historia chłopca, który doświadczył okrucieństwa II wojny światowej. Owszem, ostatnio jest moda na podobne powieści, ale jak mam być szczera, ta chyba najbardziej bije po psychice, bo całość okrucieństwa tamtych czasów widziana jest oczami ośmioletniego dziecka.

Wydawnictwo: Sonia Draga. Ogromnie dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej, jakże ważnej opowieści. Sama czytałam ją na czytniku, było mi szkoda niszczyć okładkę, gdyż jest piękna. Być może puszczę ją dalej w świat jako prezent na święta 😊

Ilość stron: 328. Czy to dużo? Jak na tak ciężką tematykę, to jest to bardzo dużo według mnie. To nie jest lekka opowiastka, czy komedia, przez którą się leci bardzo szybko. Tutaj albo się czyta na raz, albo się ją sobie dawkuje. Kwestia podejścia czytelnika to tak trudnej literatury.

Data wydania: 18.09.2019. Miałam ją kilka dni po premierze i chwilę mi zajęło zanim w ogóle po nią sięgnęłam. Chciałam ją mieć w ebooku żeby jej nie zniszczyć nosząc w torbie.

Opis pochodzący od wydawcy:


16 komentarzy:

  1. Sonia Draga urzeka mnie swoimi księgarnio-kawiarniami :) Szczególnie moje serce skradł Dopełniacz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach tę książkę. Też jestem ciekawa, jak historię i Polsce napisał Amerykanin.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już po okładce widzę, że historia wręcz dla mnie. Szkoda, że przegapiłam ten konkurs na LC.

    OdpowiedzUsuń
  4. Książka ważna tematycznie, więc bardzo chętnie przeczytam. 😊
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, o tych wydarzeniach cały czas powinno być głośno.

      Usuń
  5. Od czasu do czasu lubię sięgać po książki, które mają w sobie spory bagaż doświadczeń. Będę starała się o tej książce pamiętać.

    OdpowiedzUsuń
  6. Widziałam to ogłoszenie, ale bałam się tej książki. Odkąd mam dziecko, jakoś bardziej uderza we mnie cierpienie innych.

    OdpowiedzUsuń
  7. Zapisuje tytuł, uważam, że takie tytuły musimy czytać, by pamiętać.

    OdpowiedzUsuń
  8. Raczej nie przepadam za powieściami historycznymi ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Powieści historyczne uwielbiam ale tematykę obozową omijam z daleka. Tutaj bohater jest w wieku mojej córki więc nie wiem czy poradzilabym sobie z emocjami. O ofiarach II wojny światowej pamietam, ale nie chcę o nich czytac

    OdpowiedzUsuń
  10. Ja też nie sięgam po książki historyczne, ale myślę, że czasem można zrobić wyjątek :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Dla mnie byłaby to zdecydowanie zbyt trudna książka. pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  12. O, zdziwiło mnie, że książka zawiera w sobie taką postać, jak Janusz Korczak. Przeczytałbym, choćby z ciekawości, chociaż muszę przyznać, że nie przepadam za historyczną literaturą. Trochę przeraża mnie brutalność II wojny światowej.
    Pozdrawiam.

    http://demoniczne-ksiazki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  13. A ja uwielbiam takie książki, tę na pewno chce przeczytać. Zapisuje sobie tytuł ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Brzmi ciekawie. Być może kiedyś po nią sięgnę, choć literatura dotycząca tego okresu historycznego nigdy nie należała do moich ulubionych.

    OdpowiedzUsuń
  15. Przyznam, że udało Ci się mnie zainteresować. Wcześniej w ogóle nie słyszałam o tym tytule.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje